Co vidět na Islandu aneb dovolená snů

Autor:

ZE SVĚTA

1 / 2 DALŠÍ FOTOGRAFIE ➔

Jestliže máte zájem podívat se na Island, v první řadě byste o něm měli vědět pár základních informací. Stejně jako u jiného státu, který se snažíte navštívit by bylo na škodu nezajímat se o nějaké ty zajímavosti. Island leží na ostrově, který nese stejný název a nachází se mezi Severním ledovým a Atlantským oceánem. Rozloha tohoto nádherného místa tvoří něco málo přes 103 tisíc kilometrů čtverečních, čímž se dostává do nejřidčeji zalidněného evropského státu. Počet obyvatel na tuto plochu činí přes 300 tisíc lidí. Co vidět na Islandu a čím je zajímavý?

Další dávka zajímavostí

Hlavním městem Islandu je Reykjavík. Nejenom, že se jedná o hlavní město, ale zároveň i o největší, které zde můžete navštívit. V tomto městě žije 2/3 islandské populace. Vědět byste měli především to, že jde o ostrov, který je vulkanicky aktivní. Mimo jiné zde můžete narazit od lávových polí, přes pohoří až po ledovce. Pojďme se ale společně podívat na to, co vidět na Islandu a proč jej přitahuje neskutečné množství turistů z celého světa?

Co vidět na Islandu?

Ačkoliv vám to tak nemusí připadat, je Island opravdu zajímavým a navštěvovaným místem. I přes to, že byste na ostrově strávili přes jeden měsíc, stále by vám to v konečném důsledku nestačilo. Tolik nádherných míst, na která tady můžete narazit, narazíte jen zřídka. Prvním zajímavým místem, které byste měli rozhodně navštívit jsou horké prameny. Na ty můžete na Islandu narazit téměř kdekoliv a po celodenním výletu si je stoprocentně užijete.

Důvodem pro návštěvu horkých pramenů by měl být výlet po různých stezkách. Ty jsou na Islandu velmi známé a oblíbené, a právě proto se mnohdy stávají terčem turistů. Jedna z nejznámějších stezek je Laugavegur, která se může pyšnit vzdáleností v rozmezí od 50 do 55 km.

Vyjeďte si na oceán

Pohled na velryby vám doslova vyrazí dech, a to i v případě, že nejste vášnivými rybáři. Pokud jste se svojí polovičkou na dovolené na Islandu, návštěva lodě by vás neměla minout. Vezměte svoji přítelkyni tedy na loď a zaplaťte ji výlet pár kilometrů od ostrova. Následně se spolu kochejte pohledem na kosatky či plejtváky. S největší pravděpodobností s námi budete souhlasit, když řekneme, že takový výhled se vám nikde jinde nemusí naskytnout.

Pokračování na další straně ->

Může se hodit:

Comments are closed.