Zdravá večeře po cvičení obsahuje plno potřebných složek

Autor:

OSTATNÍ

1 / 2 DALŠÍ FOTOGRAFIE ➔

Zdravá večeře po cvičení je velmi důležitá, jestliže máte zájem o to, aby vaše vynaložená aktivita k něčemu byla. Rozhodně byste jídlo, které budete konzumovat na večer neměli podceňovat. Určitě s námi budete souhlasit, že pokud si dáte například dort nebo čokoládu, můžete rovnou s cvičením přestat. Co jíst večer po cvičení pro maximální efekt?

Zdravá večeře po cvičení je základem

Sportující ženy by v žádném případě neměly zapomínat na jídlo. Není to o tom, že když si nic nedáte, bude vaše cesta za dokonalou postavou rychlejší. Bez jídla při cvičení příliš mnoho času nevydržíte, a navíc se budete neustále cítit unavená. Jídlo je nejdůležitější součástí dne a při cvičení to platí dvojnásobně. Strava po cvičení je stejně důležitá, jako ranní hygiena, a to je hlavním důvodem, proč by neměla být podceňována.

Strava po tréninku a pitný režim

Kromě jídla je stejně důležitý pitný režim. Ničemu nepomůžete, když vypijete během cvičení naráz několik skleniček pitné vody. Doporučená denní dávka by měla být rozložená po celý den, aby nedocházelo k přetížení organismu. Nejvhodnějším časem, kdy po cvičení jíst je přibližně jedna hodina. Nesnažte se v žádném případě tlačit jídlo na sílu ihned po cvičení. Bílkoviny jsou po vyčerpávající aktivitě tou nejlepší možnou volbou. Jídlo by mělo být konzumováno přibližně dvě až tři hodiny před spánkem. Nechoďte tedy nikdy cvičit v době, kdy moc dobře víte o tom, že do hodiny budete ležet v posteli.

Co jíst večer po cvičení

Zdravá večere po cvičení by mohla obsahovat například čerstvý zeleninová salát s kousky kuřecího masa, vejce nebo luštěniny. Nic nezkazíte ani výběrem kvalitního špenátu s přípravou kuřecího špízu, na kterém si jistě výborně pochutnáte. Dostali jste chuť na pořádné maso? Jedním s řešením může být kuřecí plátek rozplývající se na jazyku. Nevíte však, jakou přílohu ke kuřecímu plátku zvolit? Vsaďte na jistotu a uvařte si kvalitní brambory. Jako oblohu můžete zvolit zeleninový salát, který vám dodá potřebné vitamíny.

Pokračování na další straně ->

Může se hodit:

Comments are closed.